EDİRNE ROMAN EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ

Site Haritası
Takvim

Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki mali işbirliği kapsamında geliştirilen Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA-Instrument for Pre Accession)’nın “İnsan Kaynaklarını Geliştirme

         Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki mali işbirliği kapsamında geliştirilen Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA-Instrument for Pre Accession)’nın “İnsan Kaynaklarını Geliştirme” bileşeni altında “İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı” uygulanmaktadırAvrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen söz konusu hibe programı, Sözleşme Makamı olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülmekte ve izlenmektedir. Programın Operasyon Faydalanıcısı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Çalışma Genel Müdürlüğü’dür.

 

      IPA “İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı” Güvenli Yarınlar projesi,  program kapsamında Edirne Roman Eğitim Gönüllüleri Derneği tarafından yürütülmektedir. Projenin toplam bütçesi 72.361,58 Avro olup, bu tutarın 3.618,08 Avro’luk kısmı Edirne Roman Eğitim Gönüllüleri Derneği’nin eş finansman katkısıdır.

 

       Proje kapsamında Roman kadınlara yönelik sepet örücülüğü kursu, aynalı süpürge yapımı kursu tamamlanmış olup,  farklı eğitimler verilecektir.Proje ortaklarımız Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu, Fevzipaşa İlkokulu olup, İŞKUR İl Müdürlüğü destekleyici konumdadır. Kasım 2016 tarihinde başlayan ‘GÜVENLİ YARINLAR’ Projemiz, Kasım 2017 tarihinde sona erecektir.


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
253 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 15° 6°