EDİRNE ROMAN EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ

Site Haritası
Takvim
"TERÖRİ KANIKSAMAK İSTEMİYORUZ"

Ülkemiz son günlerde yoğun terör saldırılarının etkisi altında kalarak felaket ve vahşetle karşı karşıyadır. Ülkemiz düşmanları, milli birlik ve beraberliğimizi parçalama amaçlı sindirme, korkutma faaliyetlerini hızlandırmıştır.13 Mart 2016 tarihinde Ankara, Kızılay Meydanında  gerçekleştirilen Terör saldırıları sonucunda  onlarca vatandaşımız yaşamını yitirmiş, onlarcası da  yaralanmıştır.

Üzüntümüz büyüktür. Milletimizin başı sağ olsun.

Bombalı saldırıda yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Acımız, üzüntümüz büyük olmasına rağmen, bu karanlık günleri aşabilmek için, milli birlik ve huzurumuzun daha fazla provokasyonlara kurban verilmemesi gerektiğini gözlerden uzak tutulmamalıdır.

Ankara Kızılay’da hepimizi üzüntüye boğan saldırılar elbette bizleri yıldırmaya, sindirmeye yetmeyecektir. Ancak, Yeni Şafak yazarı Abdulkadir Selvi,” Evet canımız acıyor ama bir süre terörle yaşamaya alışmamız gerekir” sözünü kabul etmek “terörü kanıksamak” anlamına taşır. Ülkemiz bir Ortadoğu Ülkesi gibi gösterilmesini doğru bulmuyoruz. Ülkemizin içinde bulunduğu zor dönemleri aşacağına ve hükümetin terörün aşılması için daha etkin tedbirleri alacağına inanıyoruz.

 

EDİRNE ROMAN EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ
Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
643 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 15° 6°